sobota, 11 listopada 2017

SET

Zaprosiliście kilkoro znajomych i rozmowa się nie klei? Zawsze możecie wyciągnąć SET-a i rozruszać towarzystwo.

SET to gra karciana przeznaczona dla 1-20 osób, (tak dwudziestu :P ). Rozgrywki są szybkie, 20-minutowe. Chyba, że dojdzie do kłótni czyj jest set.

No to kilka słów o tym jak gramy. Rozkładamy na stole czy kocu, czy gdzie tam chcecie grać, 12 kart ułożonych w prostokąt 3x4. A następnie rozpoczynamy emocjonujące poszukiwania tytułowego seta Zatem teraz przejdę do najtrudniejszej części zasad gry – wyjaśnienia czym jest ów set. Otóż każda karta ma 4 cechy: kształt, kolor, liczbę elementów oraz wypełnienie. I aby otrzymać seta musimy znaleźć wśród wyłożonych kart 3 takie, dla których każda z powyższych cech jest identyczna lub różna. Łatwiej będzie pokazać to na przykładach.

Przeanalizujcie poniższe zdjęcia:

Co ważne – wszyscy grają równocześnie. I tu się robi niezłe zamieszanie :D Każdy krzyczy set! i wskazuje karty. Jeśli pokaże poprawnie – dostaje 1 punkt, zabiera 3 karty i dokłada się na stół nowe 3, a jeśli się pomylił, (a to zdarza się bardzo często), dostaje punkt ujemny. Może się też zdarzyć, że wśród 12 kart nie ma seta. Wtedy dokładamy 3 nowe karty, razem jest ich już 15, i po znalezieniu pierwszego seta nie dokłada się już kart, tylko wracamy do układu 3x4.

Gra kończy się, gdy wszystkie karty w stosie się skończą i nie ma już setów na stole. Liczymy punkty i wygrywa ten kto ma ich najwięcej.

SET jest jednocześnie bardzo wesołą i denerwującą grą. Szczególnie, gdy wszyscy widzą seta a Ty nie Zawsze można poćwiczyć samemu. Rzeczywiście przyswojenie zasad definicji seta zajmuje trochę czasu i na początku gry jest bardzo dużo pomyłek. Poza tym liczy się tu szybkość i spostrzegawczość, dlatego może to być bardzo fajna gra do ćwiczeń z dziećmi. Wydawca twierdzi, że już sześciolatek zrozumie zasady i z nami zagra. Na dodatek, jak większość małych karcianek, można SET-a zabrać ze sobą wszędzie i pograć choćby na trawie w parku

Szukamy czegoś przyjemnego i szybkiego czyli Seta + galareta

Prezentowana dziś szybka i rozrywkowa gra karciana może doprowadzić Was do dużych emocji :P Szukanie wspomnianych układów jest na początku dość trudne, ale już po kilku partiach działacie jak zaprogramowani i lecicie seta za setem. Dodam tylko, że istnieje trochę zmodyfikowana wersja na kościach. Testowaliśmy tę grę na bardzo różnych osobach i wniosek jest jeden – zabawa jest super bez względu na wiek, płeć czy spryt :D Polecamy gorąco jako szybki filer z pełną emocji walką o tytułowego seta :D

(O)cena: 4+ / 30 zł